Укладання міжвінцевого утеплювача

Укладання міжвінцевого утеплювача і її загальна технологія при складанні дерев'яних будинків дуже проста. Поставляється межвенцовий утеплювач в рулонах по 25 м / п. Смуга міжвінцевого утеплювача укладається в пази колод і закріплюється будівельним степлером. Далі виконується безпосередня збірка зрубу: колоди (бруси) укладаються один на одного і стягуються нагелями. Тут слід відзначити ще одну перевагу міжвінцевого утеплювача з льону або джуту: в процесі свердління нагелів утеплювач не намотується на свердло.

Від якості, що застосовується при будівництві дерев'яного будинку, міжвінцевого утеплювача залежить кількість шарів укладання матеріалу і його товщина.

За своєю природою межвенцовий утеплювач універсальний і широко застосовується для будинків з профільованого бруса, будинків з оциліндрованих колод і для брусових будинків при цьому щільність міжвінцевого утеплювача повинна становити не менше 700 г / м кв, і при товщині стрічки 8-10 мм. При будівництві будинку з рубленого колоди або звичайного бруса можливо також застосування в якості межвенцового утеплювача стрічкової клоччя з льону або джуту.

Універсальним вважається співвідношення товщини і щільності міжвінцевого утеплювача: товщина - 8-10 мм, щільність - 600-700 г / м кв. Такий утеплювач досить укласти в один шар, щоб захистити будинок від втрати тепла і продування. Слід також зазначити, що нерівний, сирої, поведений брус вимагає укладання межвенцового утеплювача в кілька шарів для заповнення порожнеч. Таким чином, при виборі межвенцового утеплювача значення має і якість будматеріалів.

  • Укладання міжвінцевого утеплювача в паз бруса (колоди) може виконуватися трьома способами:
  • без загинів;
  • з одностороннім загином;
  • з двостороннім загином.

Технологія укладання межвенцового утеплювача без загинів застосовується при складанні дерев'яного будинку з клеєного бруса. Досить прокласти стрічку міжвінцевого утеплювача в один шар і закріпити будівельним степлером.

Укладання міжвінцевого утеплювача з одностороннім загином ефективно застосовується при будівництві дерев'яного будинку з профільованого бруса. Матеріал складається вдвічі, згином всередину зрубу, з розрахунком, що відступ від кожного краю бруса повинен бути близько 5 мм, і закріплюється будівельним степлером.

Технологія укладання утеплювача з двостороннім загином використовується при складанні рубаного будинку і дерев'яного будинку з оциліндрованих колод, ширина пазів якого неоднакова. Кріплення степлером матеріалу виконується до верхнього вінця. Матеріал утеплювача підвертається з двох сторін, що забезпечує можливість регулювати ширину смуги по всій довжині колоди. У випадках, коли висота паза неоднакова всередину складеного утеплювача підкладається додатково ущільнювач.

Якщо виникає необхідність проводити конопатку для рубленого колоди, то ефективною буде укладання фінішного шва з складеного стрічкового межвенцового утеплювача, який додатково захистить від втрат тепла і створить ідеально рівні шви.

Слід зазначити, що стрічковий лляної або джутовий утеплювач можна також використовувати при установці вікон і дверей з метою герметизації зазорів.