+38(067)174-38-98 | +38(095)616-41-29

Пакля для конопатки

2,60 грн.

Категорія:

Опис

Льон - рослина, волокна якого мають дивовижні властивості. Насіння льону, його волокна і дахів та міжповерхових перекриттів знайшли своє застосування в текстильній промисловості, виготовленні будівельних матеріалів, медицині, сільському господарстві.

Основні переваги волокон льону:

  • гігроскопічність, що дозволяє легко вбирати вологу і також легко висихати
  • міцність, стійкість до руйнування
  • бактерицидні властивості
  • на поверхні волокон не утворюються заряди статичної електрики

Процес обробки льняних стебел дозволяє отримати різні за якістю волокна: довге та коротке, а також відходи тіпання, які не відповідають стандартам, - дахів та міжповерхових перекриттів. З волокон виготовляється пряжа, яка в подальшому використовується, відповідно: з довгого волокна - в текстильній промисловості для одягу та текстилю, з короткого - для мотузок, шпагату. Основна сфера застосування витряски - будівництво, зокрема, як теплоізоляційний матеріал. Найчастіше дахів та міжповерхових перекриттів застосовується як матеріал для конопатки стін дерев'яного будинку, лазні або сауни.

Щоб в майбутньому попередити вивітрювання, висипання і розтягування птахами лляної витряски з щілинних стиків колод, використовують канат або мотузку, якими обробляють межвенцовий шов. Таким чином, не порушуючи декоративний зовнішній вигляд дерев'яного будинку можна легко усунути всі нерівності і зазори в місцях з'єднання колод.

Конопатка зрубу

Конопатка зрубу - це процес утеплення його межвенцових швів і кутів. Раніше в якості матеріалу для конопатки дерев'яного будинку застосовувався мох, зараз це в основному - пакля, міжвінцовий утеплювач. Важливо пам'ятати, що матеріал для конопатки зрубу повинен бути натуральним і екологічно чистим. Увага при конопатці зрубу потрібно приділяти всім стиках колод в стінах, а особливо ретельне - кутах.

Для чого потрібна конопатка зрубу?

Від того наскільки якісно і ретельно виконана конопатка зрубу, залежить чи буде дерев'яний будинок або лазня теплою. В процесі будівництва будинків з колоди або бруса між вінцями утворюються порожнечі, зазори, через які виникають втрати тепла і стіни продуваються. Згодом дерево схильне висихати, і дає усадку, що також може привести до утворення нерівномірних зазорів. При температурі нижче 0 градусів тепло, яке виходить з щілини перетворюється на іній, вогкість, яка надає згубний вплив на деревину. Тому, як правило, конопатка дерев'яного будинку виконується через рік - півтора після повної усадки зрубу. За своїми якостями дерев'яні будинки дуже теплі, але якщо щілини в зрубі НЕ забиті, то все теплоізоляційні переваги дерева губляться.

З метою максимального захисту будинку від витоку тепла, конопатка зрубу проводитися з зовнішнього боку, а потім з внутрішньої. Конопатка виконується знизу вгору по всьому периметру зрубу. Спочатку конопатят найнижчий шов по всьому периметру, потім другий, третій і т.д. Не допускається проведення конопатки всієї стіни окремо. Це може привести до перекосу будинку.

Конопатити стіни будинку рекомендується в короткі тимчасові проміжки, тривалі перерви між етапами ущільнення швів стін можуть привести до їх перекосу. Важливо пам'ятати, що процес конопатки зрубу потрібно проводити до початку опоряджувальних робіт, так як висота зрубу може збільшуватися на 5-7 сантиметрів.

Таким чином, виконання конопатки зрубу вимагає спеціальну підготовку і досвід, так як це складна і відповідальна процедура, від якої одночасно залежить температура в будинку і зовнішній вигляд стін. Якщо будинок побудований з клеєного бруса, то як правило, конопатка зрубу не проводитися, досить укласти стрічковий утеплювач в межвенцовие шви на етапі будівництва.

×

Кошик