
Утеплення стін будинку залишається актуальним питанням, як на етапі його будівництва, так і в процесі експлуатації після усадки зрубу.
Класифікувати утеплювачі для дерев'яного будинку можна за кількома ознаками.
З давніх-давен відомі клоччя, прядиво, мох сьогодні по праву вважаються традиційними матеріалами для конопатки зрубу (утеплення). Розвиток ринку будівельних матеріалів пов'язано з появою і нових сучасних утеплювачів. За походженням їх можна розділити на натуральні (природні) і синтетичні матеріали.
Великою популярністю сьогодні користується сучасний стрічковий межвенцовий утеплювач. Популярність матеріал завоював завдяки своїм характеристикам і перевагам:
- природне походження і екологічність
- легко монтується
- має тривалий термін служби
- естетичність (після укладання формуються рівні шви).
Такий матеріал досить щільний та еластичний, що дозволяє заповнити всі щілини між колодами і запобігти їх появі.
По складу натуральні утеплювачі розрізняють лляні, джутові і льон-джут. Найпоширенішими є утеплювач льон-джут, який в своєму складі одночасно містить волокна рослин льону і джуту в заданому співвідношенні.
Стрічковий утеплювач представляє собою стрічку заданої ширини і довжини, яка повністю готова для укладання в зруб. З таким утеплювачем легко працювати. Він не розвіюється на вітрі і не розсипається, як наприклад, клоччя.